afv
16 آذر 1401 - 12:39

تهدید و اعمال قانون، چوب دوسر باخت مغازه‌داران محلات برخوردار/ مغازه‌دار کرمانی: هیچ‌کس راضی به اعتصاب نیست، امنیت نداریم

ناامن کردن فضای کسب‌وکار توسط گروهی یاغی به‌ویژه در مناطق بالانشین شهرها داد کاسبان شهر را درآورده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، کسانی که سرمایه خود را وسط گذاشته تا نانی در سفره خود و نیروهای‌شان بگذارند، این روزها از یک طرف توسط گروهی تهدید شده و از طرفی هم اعمال قانون می‌شوند، آنها مستأصل از این وضع به رسانه‌ها پناه آورده تا شاید مسوولان صدایشان را بشوند، به خود بیایند و امنیت آنها را تامین کنند.

یکی از مغازه‌داران کرمانی که در منطقه برخوردار کرمان کسب‌وکاری راه انداخته در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان با تاکید چند باره بر جمله امروزه هیچ‌کس راضی به اعتصاب و بستن مغازه‌ها نیست، نیروهای انتظامی را برای تامین امنیت مغازه‌های محلات برخوردار دعوت کرد و اظهار داشت: ماه قبل در سه روزی که اعلام کرده بودند، عده‌ای از مغازه‌داران همراه موج شدند و خودشان مغازه‌های خود را بستند، عده‌ای هم مجبور شدند که ببندند، با گذشت چند روز همگی ضرر کردند و پشیمان شدند، که چرا بستند و چرا به این اعتصاب اجباری معترض نشدند.

وی ادامه داد: در آن روزها معدود مغازه‌هایی هم باز کردند اما شیشه‌های مغازه‌شان توسط اغتشاشگران شکسته شد و برخی هم به سمت خسارت بزرگتری پیش رفتند.

وی با بیان اینکه کسبه بین منگنه قرار گرفته‌اند، اگر مغازه‌شان را باز کنند تهدید می‌شوند، تحریم می‌شوند، اغتشاشگران به سراغشان می‌آیند می‌شکنند و آتش می‌زنند، اگر هم ببندیم به قانون اماکن و صنف می‌رسیم و پلمب می‌شویم.

این مغازه‌دار کرمانی عنوان کرد: وقتی فراخوان جدید ضد انقلاب در گروه‌ها دست به دست شد، درخواست دادیم تا نیروهای گشت در محله کسب‌وکار ما حضور داشته باشند و تامین امنیت کنند اما در اولین روز از فراخوان کسی نیامد.

وی تصریح کرد: در مقابل خواست ما گفتند مگر شما بیمه نیستید؟ استفاده از بیمه شرایط خود را دارد.

وی عنوان کرد: اماکن و نیروهای امنیتی قبل از فراخوان‌های آنها به مغازه‌ها سر بزنند، به آنها امید داده و از آنها بخواهند حق ندارند مغازه خود را ببندند این خیلی بهتر از ارسال یک پیامک است.

این مغازه‌دار تصریح کرد: امشب همه جای شهر کاسبی برقرار است فقط ما به خاطر محله‌مان باید بسته باشیم، مجبورمان کردند چه گناهی کرده بودیم که در این محله‌ها مغازه گرفتیم و کسب و کار راه انداختیم.

وی اضافه کرد: ما را تهدید کردند و شاید عکس و فیلم محله‌مان را هم در رسانه‌های معاند پخش کنند، آنها که نمی‌گویند امنیت را از آنان گرفتیم تا مغازه خود را بستند، می‌گویند کسبه اعتراض کردند.

وی با تاکید بر اینکه اکثریت قاطع مغازه‌داران نمی‌خواهند تعطیل کنند، گفت: همکارانم را می‌شناسم، هیچ‌کس راضی نیست مغازه‌اش را ببندد، ما چک داریم، حقوق پرسنل‌مان روی زمین می‌ماند، انواع قسط و وام داریم، عمیقا دوست داریم مغازمان باز باشد اما امنیت نداریم، از گشت ویژه درخواست داریم در  اعتصاب‌های احتمالی آینده، ما را حمایت کنند و امنیت کسب‌وکار را به ما برگردانند. 

متاسفانه در شرایط به‌وجود آمده هم کسبه ضرر می‌کنند و هم خوراک رسانه‌های معاند تامین می‌شود، به نظر می‌رسد گفت‌و‌گو با کسبه و رسیدن به راه حل منطقی و فوری از ضروریات باشد، صدای مظلومیت این گروه را بشنویم.

پایان پیام ۸۰۰۶۵/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 900545