afv
28 دی 1401 - 08:27

تعطیلی برخی از مدارس کرمان به دلیل بارش برف و باران

کرمان _ رئیس اداره اطلاع رسانی آموزش و پرورش کرمان گفت: به دلیل بارش برف و باران، آبگرفتگی و یخ زدگی معابر فعالیت آموزشی مدارس برخی از شهرستان چهارشنبه به صورت غیر حضوری دنبال خواهد شد.

مهران باهری در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: آموزش حضوری مدارس شهرستان های رابر، راور، جیرفت، انار، کوهبنان و رفسنجان و مناطق نوق و کشکوئیه در تمامی دوره های تحصیلی به دلیل بارش برف و باران تعطیل و آموزش از طریق فضای مجازی و شبکه آموزش دانش آموزی (شاد) پیگیری می شود.

وی خاطر نشان کرد: آموزش حضوری مدارس دوره ابتدای شهرستان زرند و تمامی دوره های تحصیلی مناطق سربنان و دشتخاک از توابع این شهرستان تعطیل و آموزش از طریق فضای مجازی پیگیری می شود.

باهری از تعطیلی آموزش حضوری مراکز و مدارس تمامی دوره ها پیش دبستانی و ابتدایی در شهرستان بافت خبر داد و افزود: آموزش حضوری مدارس مناطق بزنجان، خبر، گوشک، گوغر و کیسکان امروز در تمامی دوره های تحصیلی تعطیل و آموزش از طریق فضای مجازی پیگیری می شود.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان از تعطیلی مدارس مناطق گلزار و لاله زار از توابع شهرستان بردسیر در تمامی دوره های تحصیلی نیز خبر داد و افزود: مراکز و مدارس پیش دبستانی شهرستان بردسیر تعطیل هستند و مدارس متوسطه اول و دوم شهر نگار و بردسیر با دو ساعت تاخیر فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

باهری گفت: آموزش حضوری مدارس بخش کوهپایه از توابع شهرستان کرمان(آموزش و پرورش ناحیه یک) نیز تعطیل است و آموزش از طریق فضای مجازی پیگیری می شود.

وی از تعطیلی تمامی مراکز پیش دبستانی و مدارس دوره های ابتدایی و متوسطه اول شهرستان قلعه گنج خبر داد و افزود: تمامی مراکز پیش دبستانی و مدارس شهرستان منوجان در نوبت صبح به علت بارش شدید باران و آبگرفتگی معابر امروز چهارشنبه ۲۸ دیماه جاری تعطیل است.

باهری از تعطیلی آموزش حضوری در مراکز پیش دبستانی و دوره ابتدایی شهرستان کهنوج در نوبت صبح نیز خبر داد و گفت: مدارس منطقه شهداد نیز با دو ساعت فعالیت آموزشی خود را آغاز خواهند کرد.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: آموزش حضوری مراکز پیش دبستانی و دوره ابتدایی منطقه چترود نیز امروز چهارشنبه تعطیل و آموزش از طریق فضای مجازی پیگیری می شود.

وی خاطر نشان کرد: مدارس روستا های سکنج و عرب آباد از توابع منطقه ماهان نیز تعطیل و مدارس دوره اول ابتدایی این منطقه فعالیت خود را با دو ساعت تاخیر آغاز خواهند کرد.

باهری تاکید کرد: لغو و یا تغییر ساعت آغاز آزمون های داخلی مدارس در شهرستان هایی که مدارس متوسطه اول و دوم آنها تعطیل اعلام شده با تصمیم شورای مدرسه خواهد بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 983911