afv
17 آذر 1401 - 18:41

انتقاد تند نمایندگان اراک در مجلس از مازوت‌سوزی شدید در نیروگاه شازند

دو نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی به شدت نسبت به مازوت سوزی نیروگاه شازند انتقاد و اعتراض کرده و اعلام کردند: چرا باید اجازه مازوت‌سوزی به نیروگاه شازند داده شود؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، درحالیکه مازوت سوزی نیروگاه شازند که رقدرت و بی وقفه در حال انجام است نفس مردم اراک را گرفته و طی هفته های اخیر هوای این کلانشهر به شدت آلوده است، اعتراضات گسترده‌ای همچون کارزار اینترنتی توقف "مازوت‌سوزی در نیروگاه شازند در این شهر و استان به راه افتاده است.

این اتفاق درحال اتفاق می افتد که مازوت سوزی نیروگاه شازند به انتقاد تند دو نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در حاشیه سفر وزیر بهداشت به استان مرکزی و بازدید از بیمارستان ولیعصر(عج) تبدیل شد.

مازوت‌سوزی "نیروگاه شازند" داد اراکی‌ها را درآورد!

** کریمی: چرا نیروگاه از مازوت غیراستاندارد و خطرآفرین استفاده می‌کند؟

"علی‌ اکبر کریمی" نماینده مردم اراک، خنداب، کمیجان در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انتظار می‌رود سوخت گاز این نیروگاه حفظ شود حتی اگر قرار است مازوت سوزی شود از مازوت کم سولفور استفاده شود.

وی افزود: هم اکنون پالایشگاه شازند مازوت کم سولفور با نیم درصد تولید می‌کند و مازوت کم سولفور برای کشتیرانی و کشتی‌ها کول می‌شود در حالی که این تقاضا به وزارت نفت وجود دارد که حداقل از مازوت کم سولفور استفاده شود که کمترین زیان را داشته باشد هرچند اولویت با تامین گاز است که برطرف شود.

اذعان معاون استاندار مرکزی به استفاده نیروگاه شازند از مازوت غیراستاندارد

** آصفری: چرا باید اجازه مازوت‌سوزی به نیروگاه شازند داده شود؟

"محمدحسن آصفری" نماینده مردم اراک، خنداب، کمیجان در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سلامت مردم استان بسیار با اهمیت است، گذشته از نیروگاه شازند، پتروشیمی، پالایشگاه، آلومینیوم و مجموعه‌های مختلفی وجود دارد که نقش زیادی در سلامت مردم دارند، از مجموعه نمایندگان استان، استاندار و مسئولان قضایی درخواست شود که شورای عالی امنیت ملی چه مجوزی دارد که اجازه می‌دهد گاز نیروگاه‌ها قطع شود و مازوت استفاده کنند، آیا این ظلم است که کنار نیروگاه؛ پالایشگاه ساخته شده است؟ این دغدغه‌ای است که خواهش داریم در جلسه هیئت دولت مطرح شود.

وی افزود: رئیس جمهور محترم در سفر به استان در جمع عموم مردم قول دادند که شیر نیروگاه مازوت را می‌بندند ولی چنین اقدامی انجام نشد و متاسفانه نمی‌دانم چه کسی از این مقام مسئول بالاتر است که اجازه چنین کاری نمی‌دهد؟

انتهای پیام/711/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 901916