afv
13 بهمن 1401 - 13:51

البرز دوباره برفی می‌شود

کرج- مدیرکل هواشناسی البرز گفت: بارش پراکنده برف به ویژه در ارتفاعات و نیمه شمالی استان و نیز روند کاهش دما مورد انتظار است.

آرش بهاروند احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر به پیش‌بینی شرایط جوی استان البرز پرداخت و اظهار کرد: تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از گذر موج ناپایدار از عصر و شب امروز تا صبح فردا از منطقه البرز مرکزی است.

وی بیان کرد: به موجب آن بارش پراکنده برف به ویژه در ارتفاعات و نیمه شمالی استان و نیز روند کاهش دما و وزش باد مورد انتظار است، همچنین با توجه به حجم برف انباشته در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی، ریزش سنگ و بهمن، یخبندان و لغزندگی سطح جاده‌ها پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی البرز با بیان اینکه آسمان امروز البرز کمی تا قسمتی ابری همراه با مه رقیق، یخبندان و در شب افزایش ابر و بارش پراکنده برف است، بیان کرد: امروز بیشترین دمای هوا در این استان ۱۰ درجه سانتی‌گراد و کمترین دمای هوا ۱ درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۵ متر بر ثانیه است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌های هواشناسی فردا آسمان البرز کمی تا قسمتی ابری همراه با مه رقیق، یخبندان و در بعضی ساعات وزش باد است.

بهاروند احمدی به پیش‌بینی دمای هوای فردا پرداخت و متذکر شد: فردا بیشینه دما ۷ درجه سانتی‌گراد و کمینه دما ۲- درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۷ متر بر ثانیه است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1014942