afv
27 اسفند 1401 - 13:50

‌انتخاب شهردار مشهد به سال ۱۴۰۲ موکول شد

رئیس شورای شهر مشهد گفت: فرآیند انتخاب شهردار درحال پیش رفتن است و مجدد تاکید می‌کنم، علیرغم اینکه شهرداری به صورت سرپرستی اداره می‌شود، در روند اداره شهر از نگاه شورای شهر هیچگونه نگرانی وجود ندارد و در سال جدید این فرآیند مجدد از سرگرفته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، حسن موحدیان در آغاز هفتاد و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه ابلاغ دیرهنگام بهای عوارض و خدمات، علیرغم تلاش شبانه‌روزی همکاران شهرداری برای ارائه لایحه مربوطه به شورای اسلامی شهر، یکی از علل تاخیر در بررسی لایحه بودجه سال 1402 شهرداری بود، اظهارداشت: بسیار خرسندیم که با تلاش مضاعف کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، این موضوع به ثمر نشست و بودجه سال آینده را پیش از آغاز سال نو تصویب می‌کنیم.

وی با اشاره به تقارن بهار طبیعت و بهار قرآن، گفت: این تقارن، اتفاق میمون و مبارکی است که امیدواریم سرآغاز تحولی اساسی برای همه ما باشد.

موحدیان با تقدیر و تشکر از تلاش‌های مجدانه ارکان مختلف شهرداری، طی یکسال اخیر، افزود: خوشبختانه در حوزه تولیدات گل و گیاه سازمان پارک‌های شهرداری مشهد مقدس، امسال کارهای نو و جدیدی شکل گرفت و با تکیه به ظرفیت‌های سازمانی، مانع از تحمیل هزینه‌های سنگین برای خرید گل و گیاه شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در ادامه با تقدیر و تشکر از اقدامات سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در برگزاری و گرامیداشت مناسبت‌های مختلف، تصریح کرد: ویژه ایام سال نو نیز اقدامات ارزنده‌ای صورت گرفته و المان‌های مختلفی در سطح شهر جانمایی شده که چهره متفاوتی از مشهدالرضا(ع) را نسبت به سال‌های گذشته رقم زده است.

موحدیان با ابراز خرسندی از اینکه پس از چندسال شیوع ویروس کرونا، نوروز 1402 شاهد حضور مقام معظم رهبری در بارگاه منور رضوی هستیم، گفت: این سخنرانی به مثابه ریل‌گذاری برای ارکان اجرایی کشور است؛ در حوزه مدیریت شهری نیز قطعا این سیاست‌گذاری‌‌ها و توصیه‌ها را به کارخواهیم گرفت تا به طور کامل اجرایی شود.

وی در ادامه از عموم مردم شهیدپرور و ولایی مشهدالرضا(ع) و زائران بارگاه منور رضوی برای حضور در این مراسم سخنرانی دعوت کرد.

موحدیان بخش دیگری از صحبت‌های خود را به موضوع انتخاب شهردار اختصاص داد و اظهارکرد: فرآیند انتخاب شهردار درحال پیش رفتن است و مجدد تاکید می‌کنم، علیرغم اینکه شهرداری به صورت سرپرستی اداره می‌شود، در روند اداره شهر از نگاه شورای اسلامی شهر هیچگونه نگرانی وجود ندارد و روال طبیعی درحال طی شدن است.

وی افزود: نسبت به موضوع انتخاب شهردار، دغدغه‌مند هستیم ولی توجه داشته باشیم که همزمانی این فرآیند با ایام سال نو و بررسی و تصویب بودجه سال 1402 شهرداری، موجب شد که به این موضوع، اوایل سال آینده ورود کنیم.

انتهای پیام/282/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1098967